Revír

HISTORIE
 
Jezero Kopa, rozkládající se na rozloze 10 ha, vzniklo zatopením vytěžené pískovny v roce 2004. Od roku 2008 slouží jezero ke sportovnímu rybolovu. V roce 2013 koupila jezero společnost AXICIA, s.r.o., která si dala za cíl z něj v následujících letech vybudovat jeden z nejlépe zarybněných soukromých rybářských revírů ve Středočeském kraji.
Sportovní rybaření na Kopě
Na jaře roku 2013 bylo v soukromém revíru provedeno nemálo stavebních uprav. Především opravení všech chytacích míst a vybudování deseti nových – 1 chytací místo rezervováno pro invalidy.
 
Dalším krokem bylo zavedení časově neomezeného lovu ryb až na 3 pruty. Tímto systémem se snažíme obohatit rybářské zážitky a motivovat rybáře k ulovení sumce, za kterého výherce obdrží povolenku na 24 hodin pro dvě osoby. V dubnu 2013 jsme do jezera nasadili přes pět tun nových ryb. Z toho dvě tuny jsou kapři vážící 10 – 13 kg.
Hlavní novinkou na Kopě je 10 kusů jeseterů bílých nad 23 kg (výsadka těchto obrů proběhla slavnostně dne 4. 5. 2013 za přítomnosti přátel jezera Kopa) a 2 kusy jeseterů sibiřských vážících 11 a 12 kg.
U pana porybného je možnost zakoupení několika druhů piv, limonád a vody. Mimo jiné zde prodává i jednodenní dárkové povolenky a sortimentu krmení od firmy Nikl. Na své si přijdou i rybáři začátečníci, o které se postará náš odborně vyškolený personál. Není u nás problém ani vypůjčení prutů.
V nejbližší době plánujeme vysazení dalších ryb a na podzim uspořádání rybářských závodů. Jako poslední novinkou tohoto roku je nová příjezdová cesta a vybudování nového parkoviště.
K našemu jezeru Kopa se dostanete po silnici číslo 244. Pokud jedete od Všetat, tak projeďte lesem a na první křižovatce se dejte doleva. Pokud jedete od Kostelce nad Labem, tak hned za mostem přes řeku Labe se dejte doprava.
 
Na jaře roku 2014 jsme otevřeli druhý rybářký revír. Jedná se o jediné sumcové jezero v ČR. V jezeře se nachází něco málo přes 90 sumců.
 
Toto jezero vzniklo vytěžením písku. Těžba v nedaleké lokalitě stále probíhá. Webové stránky pískovny, kde je možné zakoupit těžební materiál (písek), naleznete na www.piskovnakopa.cz

Napsat komentář